صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

وضعیت محبوبه کرمی، یک هفته پس از اعتصاب غذا

22 تیر 1387

مدرسه فمینیستی: بیش از شش روز است از اعتصاب غذای محبوبه کرمی و 9 تن از زنان هم بندش می گذرد. آنها که از روز یکشنبه هفته گذشته در تماسی تلفنی خبر اعتصاب غذای خود را اعلام داشته اند، پس از آن دیگر هیچ تماسی با بیرون از زندان برقرار نکرده است.

به گفته خانم مصائبی، مادر محبوبه کرمی، با اینکه یک هفته پیش، برادر محبوبه موفق به ملاقات حضوری با وی در زندان اوین شده بود، اما سه شنبه گذشته با وجود مراجعه ایشان به زندان اوین، به آنها اعلام شد که محبوبه کرمی «ممنوع الملاقات» است.

در آخرین تماسی که محبوبه کرمی با خانواده اش داشت، گفته بود که تحت شرایط بدی قرار دارند، بطوریکه به همراه نه تن دیگر در سلول کوچکی به سر می برند و هیچ مسئولی جوابگوی وضعیت آنها نیست. به گفته وی، حتی با درخواست آنها برای داشتن برگه کاغذ جهت نوشتن نامه به رئیس زندان نیز مخالفت شده است. در نتیجه، آنها برای اعتراض به وضعیت بلاتکلیف خود ناگزیر شده اند که دست به اعتصاب غذا بزنند.

طبق گفته خانم مصائبی، هیچ دلیلی برای دستگیری محبوبه کرمی اعلام نشده، و هنوز اتهامی به وی تفهیم نشده است. به جزء روزهای اولیه بازداشت که آنها تحت بازجویی بودند، دیگر از بازجویی نیز خبری نیست، و گویا ماموران قصد دارند و با طولانی کردن مدت بازداشت از بهبود آثار کبودی بر روی بدن آنها مطمئن شوند. طبق گفته های محبوبه، آنها در زمان بازداشت، مورد ضرب و شتم نیروهای لباس شخصی قرار گرفتند که در نتیجه کبودی های زیادی بر بدن شان ایجاد شده است.

خانم مصائبی، به دلیل بیماری و عمل جراحی که انجام داده اند، ناتوان از رفت و آمد به دادسرای انقلاب هستند؛ ایشان چندین بار تلاش کرده اند که از طریق تلفن با نماینده دادستان، آقای موسوی، صحبت کنند؛ اما متاسفانه هیچ پاسخ مسئولانه ای به ایشان داده نشده است.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان