صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

مخالفت مجدد با حضور زنان در ورزشگاه‌های ایران

27 تیر 1387

یک روحانی بلند‌پایه در ایران بار دیگر از مخالفت روحانیون جمهوری اسلامی از حضور زنان در ورزشگاه‌های داخل و خارج از کشور خبر داد و گفت که در صورت حضور زنان در ورزشگاه‌ها نمی‌توان تضمینی بر رعایت حجاب و عفاف از سوی آنان گرفت.

خبرگزاری شبستان (وابسته به وزارت ارشاد) به نقل از احمد خاتمی امام‌ جمعه موقت تهران، نوشت: «ما با حضور زنان در ورزشگاه‌های داخلی به عنوان تماشاچی و در ورزشگاه‌های خارجی مخالفیم.»

آقای خاتمی مهم‌ترین عامل مخالفت روحانیون با حضور زنان در ورزشگاه‌ها را اهمیت رعایت حجاب و عفاف دانسته و می‌گوید نمی‌توان تضمینی بر رعایت آن در صورت حضور زنان در ورزشگاه‌های برای تماشای مسابقات ورزشی داد.
به گفته این روحانی محافظه‌کار «عدم آگاهی از پیامدهای بی‌حجابی منشاء بسیاری از بی‌عفتی‌ها و بی‌حجابی‌ها در جامعه» است.

در ایران از زمان انقلاب اسلامی ۱۳۵۷ از حضور زنان در ورزشگاه‌ها برای تماشای بازی‌های ورزشی مردان به ‌خصوص فوتبال جلوگیری می‌شود.

در سال‌های اخیر فعالان زن با اعتراض به چنین تصمیمی، خواستار آزاد شدن حضور زنان برای تماشای مسابقات ورزشی مردان شده‌اند.

مخالفت با حضور زنان در ورزشگاه‌های ایران در حالی صورت می‌گیرد که روزنامه ۹۰ در اردیبهشت‌ماه سال‌جاری در گزارشی اعلام کرده بود که کنفدراسیون فوتبال آسیا، به مسئولان فوتبال ایران هشدار داده است تا مقدمات حضور زنان در ورزشگاه‌ها را فراهم کنند.

براساس قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا از سال ۲۰۰۹ کشورهایی می‌توانند در رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا نماینده داشته باشند که شرایط داخلی فوتبال آن‌ها با شرایط مورد نظر فیفا مطابقت داشته باشد.

پیشتر محمود احمدی‌نژاد در سال ۱۳۸۵ به زنان ایرانی اجازه داد در ورزشگاه‌ها حضور یابند، اما در پی اعتراض روحانیون از تصمیم خود صرف نظر کرد. با این وجود، برخی مواقع دختران با تغییر چهره و لباس به سبک پسران در ورزشگاه‌ها حاضر می‌شوند.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان