صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

اروپا، ایران را به توقف اجرای اعدام فراخواند

29 تیر 1387

در سايت ببينيد: زمانه

تحادیه اروپایی در بیانیه‌ای که توسط فرانسه، رئیس دوره‌ای این اتحادیه منتشر شد، اعمال مجازات اعدام در ایران را محکوم نمود.

در این بیانیه آمده است که اتحادیه اروپا بسیار نگران اعدام علنی ۱۰ نفر در ایران در هفته گذشته است و به خصوص آماده‌سازی طرحی قانونی در مجلس ایران درباره گسترش تعداد جنایاتی که حکم اعدام خواهند داشت سبب نگرانی بسیار است که از جمله آنها «ایجاد سایت‌های اینترنتی که مخل امنیت روانی جامعه باشند» نیز دیده می‌شود.

اتحادیه اروپا در این بیانیه این طرح قانونی را عدم تناسب بین جنایت و مجازات، و «سرکوب‌سازی شدید آزادی بیان» ارزیابی کرده‌است.

در این بیانیه همچنین گفته می‌شود: «اتحادیه اروپا که همواره خواستار لغو مجازات اعدام است، کاربرد این مجازات در ایران و طرح مجلس ایران را شدیداً محکوم می‌کند.»

همچنین تصریح شده که مقامات ایرانی از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۷ تعداد مجازات اعدام را دو برابر کرده‌اند، اما تنها نتیجه آن بالا رفتن سطح ارتکاب به جنایت در کشور بوده است.

اتحادیه اروپا از ایران خواسته است که اعدام را متوقف و بر اساس قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد مصوبه ۱۸ دسامبر ۲۰۰۷ در راستای ممنوع‌سازی مجازات اعدام در سراسر جهان، این نوع مجازات را تعلیق کند.

پیشتر سازمان گزارشگران بدون مرز نیز با صدور بیانیه‌ای، تصویب یک فوریت از طرح «تشدید مجازات اخلال در امنیت روانی جامعه» در مجلس ایران را «دارای عواقبی فاجعه‌بار برای آزادی بیان در اینترنت» ارزیابی کرده بود.
براساس قانون مجازات اسلامی که مبنای داوری محاکم پس از انقلاب در ایران است، جرائمی از جمله قتل، زنای محصنه، سرقت مسلحانه، ارتداد و قاچاق مواد مخدر مجازات اعدام دارد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان