صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

استتار و شاداب سازی مدارس دخترانه

29 تیر 1387

در سایت ببینید: خبرگزاری مهر

جزئیات طرح استتار و شاداب سازی مدارس تشریح شد

کارشناس امور بانوان سازمان آموزش و پرورش شهر تهران جزئیات طرح استتار و شاداب سازی مدارس را از ابتدای تدوین طرح تا کنون تشریح کرد.

افسانه فروزان فر در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه این طرح در ابتدا با عنوان طرح استتار در مدارس دخترانه در سال 87 مطرح شد، گفت: هدف از این طرح تحکیم بنیادهای اعتقادی دختران، التزام منطقی آنها به حجاب و ارتقاء سطح جسمانی و روانی دانش آموزان به منظور افزایش کیفیت آموزشی مدارس عنوان شد.

وی در خصوص تحکیم بنیادهای اعتقادی دختران دانش آموز و التزام منطقی آنها به حجاب افزود: دانش آموزان ملزم به حفظ حجاب در مدرسه به خاطر مدیر و معاون هستند در حالی که بیرون از مدرسه برخلاف این عمل می کنند و اعتقاد صحیحی نسبت به حجاب ندارند، بنابراین باید بدانند که کجا این مقوله را رعایت کنند.

کارشناس امور بانوان سازمان آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: بخش زیادی از ساعات زندگی دانش آموزان در مدرسه می گذرد و با وجود اینکه نامحرمی در مدارس وجود ندارد باید حجاب خود را به طورکامل بدون هیچ منطق و دلیلی رعایت کند.

فروزان فر ارتقای سطح جسمی و روانی دانش آموزان را از دیگر اهداف این طرح خواند و گفت: نظارت بر بهداشت موی دانش آموزان دختر نیز مطرح شد چرا که آنها دائما مقنعه به سر دارند و می توانند بدون رعایت بهداشت موهای خود را بپوشانند.

وی با بیان اینکه تامین نیازهای روحی و روانی دختران دانش آموز از دیگر اهداف طرح استتار بود، افزود: دختران دوست دارند که در محیط دیده شوند پس باید به این نیاز آنها توجه کرد.

تعبیرها و تفسیرهای مختلفی از طرح استتار در سالهای اول اجرای آن شد

کارشناس امور بانوان سازمان آموزش و پرورش شهر تهران خاطرنشان کرد: هنگامی که طرح استتار مطرح شد به دلیل اینکه خوب تفهیم نشده بود و اهداف آن مشخص نبود هر شخصی از آن یک تعبیر و تفسیر می کرد، عده ای بیان می کردند که می خواهند حجاب را از سر دانش آموزان دختر بردارند، تعداد دیگری می گفتند که قصد دارند محیط مدرسه را به زندان تبدیل کنند پس بهتر اینکه دختران دانش اموز حجاب داشته باشند.

فروزان فر اظهار کرد: هرکسی از زعم خود برداشتی را از این موضوع داشت و به هر حال در آن مقطع جبهه گیری هایی صورت گرفت و مخالفت هایی نیز شد.

وی با بیان اینکه طرح استتار از سوی سازمان آموزش و پرورش شهر تهران در ابتدا عنوان شد، گفت: در این طرح، ابتدا مدارس دخترانه از دید ساختمانهای بلندمرتبه همجوار پوشانده می شوند و طوری آنها را آماده می کنیم که دانش آموزان بتوانند در فضای آزاد با نورآفتاب کافی به ورزش و تفریح بپردازند.

کارشناس امور بانوان سازمان آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه طرح استتار مدارس دخترانه هزینه بر است، افزود: پوشاندن محیط کلاس ها از مقوله های اولیه طرح استتار بود، اما به شرطی که تهویه کلاس و نور آن دچار آسیب نشود ضمن اینکه دید دانش آموزان به فضای بیرونی نیز حفظ شود چراکه عدم ارتباط با فضای خارجی خستگی و کسالت می آورد.

فروزان فر ادامه داد: استفاده از شیشه های رفلکس و ایرانت های رنگی برای استتار کلاس ها توصیه می شد.

وی استتار کل ساختمان و حیاط مدرسه را از مراح
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان